jj

پخش سریال «باب‌المراد» پیرامون زندگی پرفراز و نشیب امام جواد (ع) به عنوان یکی از تولیدات قویِ مشترک ایران از برخی شبکه ماهواره‌ای آغاز شده؛ اما هنوز خبری از پخش این مجموعه از تلویزیون کشورمان نیست؛ اتفاقی که انتظار می‌رود به زودی رخ دهد و مردم یکی از باکیفیت‌ترین سریال‌ها درباره ائمه اطهار را ببینند.

به گزارش «تابناک»، جریان تولید سریالی مشترک با همکاری سینماگرانی از شش کشور سوریه، لبنان، عراق، کویت، بحرین و ایران از چندین سال پیش شکل گرفت؛ رویدادی تاریخی که متمرکز بر تولید محصولی مشترک درباره زندگی امام جواد (ع) نهمین امام شیعیان است؛ سریالی که شرکت مدل‌آپ پروداکشن محور تولیدش بود و فهد میری بر اساس سناریویی از محود عبدالکریم کارگردانی‌اش کرد.

مجموعه «باب المراد» که در سی قسمت ۴۵ دقیقه‌ای ساخته شده و ۱۲۰ بازیگر اصلی دارد که ۴۵ تن از بازیگران سوری، ۱۰ بازیگر عراقی، ۲۰ هنرپیشه لبنانی و ۳۰ بازیگر از عرب زبانان ایرانی هستند و برخی بازیگران فارس زبان کشورمان از جمله احمد کاوری نیز حضور دارند. به گفته مجیدمیرفخرایی مدیر هنری این پروژه عظیم، حدود ۵۰ تا ۶۰ لوکیشن در سه شهرک سینمایی برای این سریال مورد استفاده قرار گرفته که کیفیت اثر را نشان می‌دهد. همچنین تیتراژ ابتدایی این سریال را محمد اصفهانی با شعری از فیصل‌الدویسان خوانده است.

آن ‌گونه که کارگردان این اثر روایت کرده، در باب المراد آثار و رخدادهای تاریخی مربوط به امام جواد ‌به نحو‌ احسن تشریح ‌و حتی قیام‌های آن دوران و وقایع مربوط به علویان را به تصویر کشیده شده است و پختگی تولید فیلم در حوزه کشورهای منطقه و صنعت فیلمسازی ایران را به تصویر می‌کشد و ظاهراً اثری ارزنده ارائه شده که اتفاقی تازه در به تصویر کشیدن ‌زندگانی ائمه اطهار است.
تمامی حقوق مطالب، برای وب سایت امام علی النقی علیه السلام | حضرت امام هادی|امام دهم شیعیان محفوظ است.
Designer : Naaghi.ir

Emam Naghi