2514366190263082401422401597110317625114

در حالی که جام جهانی وارد مرحله حذفی خود شده است بازیکنان الجزایر اعلام کردند در ماه رمضان روزه می‌گیرند
با توجه به آغاز ماه رمضان تکلیف بازیکنان مسلمانی که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور دارند کمی پیچیده می‌شود.

مسلمانان بسیاری در ترکیب تیم‌های فرانسه، الجزایر و آلمان حضور دارند که با ورود به ماه مبارک رمضان شرایط پیچیده‌ای پیدا می‌کنند. این در حالی است که جام جهانی فوتبال نیز وارد مراحل سخت و حذفی خود شده است.

رمضان یکی از اصول در دین اسلام است و به معنای این است که مسلمانان باید در این یک ماه روزه گرفته و توجه بیشتری به معنویات داشته باشند. آنها نباید از طلوع آفتاب تا زمان غروب، غذا خورده و یا آب بنوشند. این بدان معنا است که جدول زیستی بدن آنها باید دستخوش تغییر شود.

بازیکنان مسلمانی که در سفر هستند نباید روزه بگیرند. البته روزه برای کسانی که بیماری دارند نیز توصیه نشده است. بازیکنان تیم ملی فوتبال الجزایر اعلام کرده‌اند با وجود اینکه روزه گرفتن ممکن است برای سلامتی‌شان ضرر داشته باشد، ولی روزه می‌گیرند. این در حالی است که تیمشان در مرحله بعد دیدارهای سختی پیش رو دارد.

دیدیه دشان که هدایت تیم ملی فرانسه را به دست دارد در این خصوص اظهار نظری داشته و اعلام کرده گرفتن روزه را به عهده بازیکنانش قرار می‌دهد. وی در این زمینه گفت: شرایط سخت و حساسی است. نمی‌خواهم چیزی را به بازیکنی دیکته کنم. ما به دین هر کسی احترام می‌گذاریم. این نخستین باری نیست که با چنین شرایطی روبه‌رو می‌شویم. نگران نیستم و می‌دانم همه با این شرایط کنار می‌آیند.
تمامی حقوق مطالب، برای وب سایت امام علی النقی علیه السلام | حضرت امام هادی|امام دهم شیعیان محفوظ است.
Designer : Naaghi.ir

Emam Naghi